SZBC legutóbbi eseményei, jövőbeni célkitűzései

Szinte még csak alig kezdődött el az újév, de máris számos eredményes megmérettetésen van túl egyesületünk.
Gál László és Merész Ferenc edzőink vezetésével január 25-én Szabadkára látogatott csapatunk (Petrovics Krisztofer, Martonosi János, Orosz Milán, Ocskó Gergő, Gál Konrád) egy barátságos kesztyűzésre, ahol mindenki nagyon jól szerepelt, hiszen felkészült csapattársaink kirobbanó formában voltak. Kimagasló teljesítményt Martonosi János nyújtott, aki pimasz modorával felhergelte küzdőtársait, és ezt kihasználva könnyedén felülkerekedett ellenfelein.
Jó hangulatban zajlott a január 29-én megtartott Szellő Imre – Kis Máté – Kovács Pál barátságos kesztyűzése is. Szellő Imre, a Boksz Világszervezet (WBO) cirkálósúlyú interkontinentális bajnoka, az orosz Gyenyisz Gracsov – Erdei Zsolt egyetlen profi legyőzője – ellen lép ringbe. A Felix Promotion közleménye szerint a február 16-i, budapesti gála főmérkőzése lesz a tízmenetesre tervezett összecsapás. Ezen a gálaesten Kis Máté is ringbe lép. Köszönjük Bertók Robinak a közös felkészülési lehetőséget, ezzel a két profi egymást segítve tudja támogatni egymást. Hajrá fiúk, drukkolunk Nektek!

27164019_1714126471984199_7248488527965797601_o

Szintén rendkívül színvonalas csaták zajlottak a január 30-án megrendezett barátságos megmérettetésen is. Gálos Tamás által vezetett bajai „mogyisok” ellen kesztyűzött csapatunk, amelyből mindkét klub bokszolói sokat tanult.

27164486_1515514908516727_4049450683799506223_o

Azonban a február sem lesz eseménytelen a Szeged Boksz Club számára.

Elsősorban a 62. „Bocskai István” Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyre készülünk, amely 2018. február 6-11 között Debrecenben lesz megrendezve.

Ezt követően március 27-30 között kerül megrendezésre az Utánpótlás Magyar Kupa (helyszín: Tata), ahová 15 fiatallal szeretnénk indulni. A felkészülés nagyon jó ütemben halad. A versenyzők túl vannak egy nagyon komoly, intenzív (futós) tréningen, amelyen mindenki erején túl teljesített, hiszen mind állóképességben, mind pedig tudásban kicsattanó állapotban vannak. A lelkiismeretesen felkészült fiatal, magabiztos versenyzőink kiéhezetten várják a következő megmérettetést, mert céljuk a bizonyítás, azaz hogy aranyéremmel térjenek haza.

A Szeged Box Club edzői büszkék sportolóikra, hiszen versenyzőik tettre kész, tanulásra szomjas, bizonyítani akaró sportemberek, akik alázattal vannak az edzők, valamint a tisztességes sport iránt is. A klub célja, hogy ezt a szellemiséget elültesse a felnövekvő generációban. Hisszük, hogy a hibákat nem kudarcnak kell tekinteni, hanem megoldandó feladatnak.

 

„Kezünkben a jövőnk!”